Introduksjon
Karate
Trening
Klubben
Historie
Bildearkiv
 
Diverse -
NKF - National Karate Federation Shotokan
   Oppslagsarkiv      Kalender     Halvårsrapport     Resultater
Sentrum Karateklubb
 
Resultatsider for Sentrum Karateklubb
Søk i artikler:
Artikkelsider:  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
2011-04-10 Chicago, åpent Shotokan mesterskap

2011-04-02 Vestlandsmesterskapet 02. April, 2011. Laksevåghallen, Bergen.

2011-03-19 NM 19.03.2011, Oslo, Domus Athletica

2011-02-13 VC-1 12.02.2011, Laksevågshallen, Bergen

2010-12-29 Årets Konkurranseutøver 2010

2010-11-06 VC-3, 06.11.2010, Vigdartunhallen Sveio

2010-10-02 VC-2, 02.10.2010

2010-09-25 Banzai-cup, Berlin. 25.09.2010

2010-05-30 Haugesund Open 30. mai, 2010

2010-03-27 Swedish Kata Trophy 27.03.2010

Artikkelsider:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
VC-2 Laksevågshallen, Bergen
24.11.2007
   
Deltagere

Ruben Vinje Fagerland, Stian Eike, Lisell Iversen, Estella Vea, Jeanett Jensen, Michal Hustoft.

   
Coach Alf Ronny Fagerland
   
Kumite:

Jenter, 12 – 13 år
1. Lisell Iversen
2. Jeanett Jensen

   
Kata

Gutter/jenter, 9-11 år, Ikke plasseringer i denne gruppen.

Ruben V. Fagerland, vant 3 av 3 runder.
Stian Eike vant, 2 av 3 runder.
Michal Hustoft, vant 1 av 3 runder.

   
Kumite:              

Gutter/jenter, 9-11 år, Ikke plasseringer i denne gruppen.

Ruben V. Fagerland, vant 3 av 4 runder.
Stian Eike, vant 3 av 4 runder.

Michal Hustoft, tapte sine 3 runder.
  Se oppslag..

 

Stavangercup Gautesetehallen, Forus
10.11.2007
   
Deltagere

Espen Andre Bjørge, Silje Anett Bjørge, Jeanett Jensen, Camilla Damgaard, Lisell Iversen, Victor Kallevik, Stian Eike, Christer Enerstvedt, Trude Olaussen, Kjetil Kirketeig, Ruben Vinje Fagerland, Ayla Vinje Fagerland.

   
Coach Alf Ronny Fagerland og Per Steinar Tangjerd
   
Kumite:

Jenter, 11 - 12 år.
2. Lisell Iversen
3. Jeanett Jensen

Jenter, 13 – 15 år.
3. Camilla Damgaard

Gutter, 13 - 15 år.
2. Kjetil Kirketeig

Gutter/jenter, 9-11 år,
Ikke plasseringer i denne gruppen.
Ruben V. Fagerland, vant 1 av 2 runder.
Stian Eike, tapte sine 2 kamper.

  
   
Kata:

Jenter, 11 – 12 år.
3. Lisell Iversen

Gutter, 13 – 15 år.
3. Victor Kallevik.

Gutter, 16 – 17 år.
1. Christer Enerstvedt.

Gutter/jenter, 9-11 år, Ikke plasseringer i denne gruppen.
Ruben V. Fagerland, vant 2 av 2 runder.
Stian Eike vant, 2 av 2 runder.

   
  Se oppslag..

 

Junior NM, NKF Hellsethallen, Oslo
03.11.2007
   
Deltagere

Patricia Berrospi, Christer Enerstvedt, Camilla Damgaard, Alexandra Woll

   
Coach Per Steinar Tangjerd
   
Kata:

Kadett, 14 – 16 år
 4. plass, Patricia Berrospi

 Junior, 16 – 18 år

 2. plass, Christer Enerstvedt
   
  Se oppslag..

 

Bergen Open Framohallen, Bergen
29.09.2007
   
Deltagere

• Daniel Jensen (14), Kopervik
• Christer Enerstvedt (16), Skudeneshavn

   
Coach Alf Ronny Fagerland
   
Kata

14-15 år:
4. plass, Daniel Jensen

16-17 år:
2. plass, Christer Enerstvedt

   
  Se oppslag..

 

Haugalandsmesterskapet Skåredalshallen, Haugesund
17.06.2007
   
Kata

Gutter, 9-11 år, 0-7. kyu
1) Stein Olav Viland (Kopervik)
2) Tor Arne Selnes Ronsvåg (Haugesund)
3) Jan Robert Fosen (Kopervik)
4) Marius Hellesund (Vormedal)

Jenter, 9-11 år, 0-7. kyu
1) Marie Kalyani Lura (Skudeneshavn)
2) Gudrun Lund Lønning (Sveio)
3) Mia Osli (Haugesund)
4) Herborg Smørdal (Skudeneshavn)

Gutter, 9-12 år, 6-4. kyu
1) Ruben Vinje Fagerland (Skudeneshavn)
2) Stian Eike (Ferkingstad)
3) Rolf Ken Akselsen (Tysvær)
4) Robert Andre Teikari (Sveio)

Jenter, 9-12 år, 6-4. kyu
1) Lisell Iversen (Avaldsnes)
2) Leanett Jensen (Kopervik)
3) Grete B. Thorvaldsen (Tysvær)
4) June Nes (Tysvær)

Gutter, 12-15 år, 0-7. kyu
1) Christopher Vea (Åkra)
2) Harald Forsell (Kopervik)

Jenter, 12-15 år, 0-7. kyu
1) Silje Anett Bjørge (Kopervik)
2) Line Tendø (Kopervik)
3) Estella Vea (Åkra)
4) Ann Kristin Forsell (Kopervik)

Gutter, 13-15 år, 6. kyu - dan
1) Daniel Jensen (Kopervik)
2) Victor Kallevik (Tysvær)
3) Espen Andre Bjørge (Kopervik)
4) Kjetil Kirketeig (Tysvær)

Jenter, 13-15 år, 6. kyu - dan
1) Trude Olaussen (Haugesund)
2) Anette Blikshavn (Kopervik)
3) Aniko Woll (Avaldsnes)
4) Camilla H. Damgaard (Karmsund)

Herrer, over 16 år
1) Lars Sigurd Fagerland (Skudeneshavn)
2) Hans Erik Hornell (Haugesund)
3) Christer Enerstvedt (Skudeneshavn)
4) John Inge Stangeland (Kopervik)

Damer, over 16 år
1) Eldbjørg D. Berentsen (Tysvær)
2) Xiao Xiao Lin (Sveio)
3) Hui Chen (Sveio)

   
Kumite

Gutter 9-12 år
1) Stian Eike (Ferkingstad)
2) Ruben Vinje Fagerland (Skudeneshavn)
3) Robert Andre Teikari (Sveio)
4) Håkon Buckland (Norheim)

Jenter 9-12 år
1) Lisell Iversen (Avaldsnes)
2) Marie Kalyani Lura (Skudeneshavn)
3) Jeanett Jensen (Kopervik)
4) Ayla Vinje Fagerland (Skudeneshavn)

Gutter, 12-15 år
1) Daniel Jensen (Kopervik)
2) Kjetil Kirketeig (Tysvær)
3) Victor Kallevik (Tysvær)
4) Harald Forsell (Kopervik)

Jenter, 12-15 år
1) Aniko Woll (Avaldsnes)
2) Silje Anett Bjørge (Kopervik)
3) Camilla H. Damgaard (Karmsund)
4) Trude Olaussen (Haugesund)

Herrer, over 16 år
1) Lars Sigurd Fagerland (Skudeneshavn)
2) Ragnar Solås (Vea)
3) John Inge Stangeland (Kopervik)
4) Johan Hammerdinger (Haugesund)

Damer, over 16 år
1) Xiao Xiao Lin (Sveio)
2) Eldbjørg D. Berentsen (Tysvær)
3) Hui Chen (Sveio)

   
  Se oppslag..

 

Atlantacup 2007 Atlanta, USA
17.03.2007
   
Deltakere

• Patricia Berrospi
• Daniel Jensen
• Aniko Woll

   
Coach

• Alf Ronny Fagerland

   
Sortbelter 13-14 år

Patricia Berrospi - 1. plass kata jenter.
Patricia Berrospi - 2. plass kumite jenter.

   
Brunbelter 13-14 år 

Daniel Jensen - 1. plass kata gutter.
Daniel Jensen - 2. plass kumite gutter.

   
6. kyu-4. kyu 14-15 år  Aniko Woll - 3. plass kata jenter.
Aniko Woll - 2. plass kumite jenter.
   
  Se oppslag..

 

Vestlandsmesterskapet Laksevågshallen, Bergen
10.03.2007
   
Deltakere

• Jeanett Jensen
• Lisell Iversen
• Victor Kallevik
• Stian Eike
• Ann Kristin Bjørge
• Silje Anett Bjørge
• Line Tendø
• Camilla Damgaard
• Ayla Vinje Fagerland
• Ruben Vinje Fagerland
• Grethe Thorvaldsen
• June Nes
• Trude Olaussen

• Christer Enerstvedt
• Eldbjørg Berentsen
• Kristine Solberg

 

   
Coach

• Per Steinar Tanngjerd
• Hans Erik Hornell

   
Jenter 11-12

Lisell Iversen - 2. plass kumite.
Jeanett Jensen - 4. plass kata.

   

Herrer kadett, 16-17

Christer Enerstvedt - 3. plass kata.
   
Kvinner senior, 20+ Kristine Solberg - 4. plass kata.
   
Barnegrupper

Her gies ingen plassering, men en utregninger gir oss følgende plasseringer:

• Stian Eike - 1. plass kumite, 3. plass kata.
• Ruben Vinje Fagerland - 1. plass kata.
• June Nes - 1. plass kata.
• Grethe Thorvaldsen - 3. plass kata.

   
  Se oppslag..

 

Vestlandscup-2 Laksevågshallen, Bergen
03.02.2007
   
Deltakere

• Eldbjørg Berentsen
• Christer Enerstvedt

• Robert Andre Teikari
• Ann Kristin Forsell
• Silje Anett Bjørge
• Espen Andre Bjørge
• Jeanett Jensen
• Victor Kallevik
• Daniel Jensen
• Stian Eike
• Ruben Vinje Fagerland
• Ayla Vinje Fagerland
• Maria Christine Bang
• Sofie Hammerdinger
• Kjetil Kirketeig
• Estella M. Vea
• Christoffer Vea
• Camilla Damgaard
• Lisell S. Iversen
• Trude Olaussen
• William E. Ytreland
• Aniko Woll

   

Kata, gutter 13-15 år

1. Daniel Jensen
   
Kumite, gutter 13-15 år 2. Kjetil Kirketeig
   
Kata, gutter 16-17 år 2. Christer Enerstvedt
   
Kumite kvinner 2. Eldbjørg Berentsen
   
Kata, jenter 11-12 år

3. Lisell Iversen
4. Jeanett Jensen

   
Kumite, jenter 11-12 år 3. Jeanett Jensen
4. Lisell Iversen
   
I gruppen 9-10 år vant Stian Eike (Skudeneshavn) alle sine Kumite kamper, Ayla Vinje Fagerland (Skudeneshavn) gikk 2 kata og 2 kumite kamper og vant 1 og tapte 1 i begge katogoriene, Ruben Vinje Fagerland (Skudeneshavn) gikk 3 kata og vant 2.
   
  Se oppslag..

 

Scandinavian Open 2007 Oslo
28.01.07
   
Deltakere

• Patricia Berrospi

   

Kata, jenter 12-13 år

5. Patricia Berrospi
   
   
   
   
   
  Se oppslag..

 

Stavangercup 2006 Stavanger
18.11.06
   
Deltakere

• Ayla Vinje Fagerland
• Aniko Woll
• Camilla Damgaard
• Christer Enerstvedt
• Espen Andre Bjørge
• Hannah Kroken
• Lisell Sveen Iversen
• Patricia Berrospi
• Ruben Vinje Fagerland
• Trude Olaussen
• Victor Kallevik

   

Kata, jenter 13-15 år

2. Patricia Berrospi
   
Kata, jenter 9-10 år 2. Ayla Vinje Fagerland
   

Kata, gutter 11-12 år

3. Victor Kallevik
   
Kata, gutter 9-10 år 1. Ruben Vinje Fagerland
   
Kumite, gutter 16-17 år 3. Christer Enerstvedt
   
Kumite, gutter 11-12 år 3. Victor Kallevik
   
Kumite, jenter 9-10 år 2. Ayla Vinje Fagerland
   
  Se oppslag..

 

Junior VM 2006 Hannover, Tyskland
20 - 22.10.06
   
Deltakere

• Aniko Woll
• Camilla Damgaard
• Christer Enerstvedt
• Daniel Jensen
• Espen Andre Bjørge
• Hannah Kroken
• Kjetil Kirketeig
• Lisell Sveen Iversen
• Patricia Berrospi
• Sondre Bøe og
• Trude Olaussen
• Victor Kallevik

   

Kumite, jenter -50kg

3. Patricia Berrospi
5. Trude Olaussen
   

Kata, jenter opp til orange

4. Aniko Woll
4. Camilla Damgaard
   
Kata, gutter opp til orange 5. Espen Andre Bjørge
   
  Se oppslag..

 

Bergen Open 2006 Haukelandshallen, Bergen
30.09 - 01.10.06
   
Deltakere

• Aniko Woll
• Camilla Damgaard
• Christer Enerstvedt
• Daniel Jensen
• Eldbjørg Berentsen
• Espen Andre Bjørge
• Hannah Kroken
• Hans Erik Hornell
• Håkon Birkeland
• Kjetil Kirketeig
• Kristine Solberg
• Line J. Tendø
• Pernille Lysaker
• Stine Lysaker
• Sondre Bøe
• Silje A. Bjørge
• Victor Kallevik

   

Kumite, jenter 11-12 år

4. Stine Lysaker
   
Kumite, gutter 11-12 år 4. Victor Kallevik
   
Kumite, ungdom 13-15 år 3. Kjetil Kirketeig (+60kg)
4. Daniel Jensen (-60kg)
   

 

Se oppslag..

 

Haugalandsmesterskapet Skåredalshallen, Haugesund
21.05.2006
   

Kata, jenter (12-13)

1. Patricia Berrospi (Tysvær)
2. Anette Blikshavn (Kopervik)
3. Stine Lysaker (Haugesund)
4. Trude Olaussen (Haugesund)

Har du bilde(r) fra konkurransen,
ta kontakt med oss!

   
Kumite, jenter (12-13)

1. Patricia Berrospi (Tysvær)
2. Trude Olaussen (Haugesund)
3. Stine Lysaker (Haugesund
4. Julia Turkerud (Sveio)

   
Kata, gutter (12-13)

1. Tom-Aksel Severinsen (Sveio)
2. Daniel Jensen (Kopervik)
3. Sondre Bøe (Tysvær)
4. Victor Kallevik (Tysvær)

   
Kumite, gutter (12-13)

1. Sondre Bøe (Tysvær)
2. Tom-Aksel Severinsen (Sveio)
3. Kjetil Kirketeig (Tysvær)
4. Magnus L. Storesund (Avaldsnes)

   
Kata, jenter (14-15)

1. Charlotte Severinsen (Sveio)
2. Aniko Woll (Avaldsnes)

   
Kumite, jenter (14-15)

1. Charlotte Severinsen (Sveio)
2. Aniko Woll (Avaldsnes)

   
Kata, gutter (14-15)

1. Christer Enerstvedt (Skudeneshavn)
2. Espen Andre Bjørge (Kopervik)

   
Kumite, gutter (14-15)

1. Christer Enerstvedt (Skudeneshavn)
2. Espen Andre Bjørge (Kopervik)

   
Kata, damer (19+)

1. Monica Selnes (Haugesund)
2. Elbjørg Berentsen (Tysvær)

   
Kumite, damer (19+)

1. Monica Selnes (Haugesund)
2. Elbjørg Berentsen (Tysvær)

   
Kata, herrer (19+)

1. Hans Erik Hornell (Haugesund)
2. John Vedø (Haugesund)
3. Jostein Valhammer (Skudeneshavn)
4. John Inge Stangeland (Kopervik)
4. Magamed Musaev (Sveio)

   
Kumite, herrer (19+) 1. Håkon Birkeland (Haugesund)
2. John Vedø (Haugesund)
3. Magamed Musaev (Sveio)
4. John Inge Stangeland (Kopervik
   

I gruppen 6-8 år deltok det 37 barn: Bestemannsprisen gikk til Silje Eike og Ruben Vinje Fagerland (begge Skudeneshavn).

I gruppen 9-11 år deltok det 31 barn: Bestemannsprisen gikk til Ayla Vinje Fagerland (Skudeneshavn) og Kristian Blikshavn (Kopervik).

Se oppslag..

 

Atlantacup 2006 Atlanta, USA
04.03.2006
   
Deltakere

• Patricia Berrospi
• Ayla Vinje Fagerland
• Ruben Vinje Fagerland

Bilder av Ruben og Ayla på pallen:
1 2 3 4

   

Kata, sortbelter - barn

2. Patricia Berrospi
   

Kumite
Barn med 1-1,5 år trening

2. Ruben Vinje Fagerland
2. Ayla Vinje Fagerland
   

Kata
Barn med 1-1,5 år trening

2. Ruben Vinje Fagerland
3. Ayla Vinje Fagerland
   
  Se oppslag..

 

Vestlandscup-3 Laksevågshallen, Bergen
18.02.2006
   
Deltakere

• Hans Erik Hornell
• Oliver Bergtun Langåker
• Christer Enerstvedt
• Daniel Jensen
• Sondre Bøe
• Victor Kallevik
• Kjetil A. Fagerland Holme

• Monica Selnes
• Frida Sivertsen
• Trude Olaussen
• Julia Turkerud
• Stine Lysaker
• Ayla Vinje Fagerland

     

Kumite, kvinner

3. Monica Selnes


   

Kata, kvinner

5. Monica Selnes
   

Kumite, jenter (16-17)

4. Frida Sivertsen
   

Kata, gutter (14-15)

2. Christer Enerstvedt

   

Kumite, gutter (12-13)

3. Daniel Jensen

   

Kumite, jenter (12-13)

3. Trude Olaussen

   
Kata, jenter (9-11) 2. Stine Lysaker
   
  Se oppslag..


Haugalandsmesterskap-1 Tysværtunet, Tysvær
11.12.2005
   
Deltakere fra følgende skoler

• Skudeneshavn, Karmøy
• Åkra, Karmøy
• Avaldsnes, Karmøy
• Norheim, Karmøy
• Førre, Tysvær

• Sveio
• Gard, Haugesund
• Skåredalen, Haugesund

• Sentrum Karateklubb Haugesund (SKK)
     
1-2 klasse 1. Gard
2. Avaldsnes
3. Skåredalen
4. Førre
   
3-4 klasse 1. Sveio
2. Skåredalen
3. Skudenes 1
4. Gard
   
5-7 klasse 1. SKK
2. Førre
3. Skudenes
4. Skåredalen
   
8-10 klasse 1. SKK
2. Skudenes
3. Avaldsnes/Førre
   
  Se oppslag..

 

Vestlandscup-2 Laksevågshallen, Bergen
12.11.2005
   
Deltakere • Bjørn Eivind Thorbjørnsen
• Tom-Aksel Severinsen
• Kjetil Kirketeig
• Sondre Bøe
• Daniel Jensen
• Oliver Bergtun Langåker

• Hans Erik Hornell
• John Inge Stangeland

• Charlotte Severinsen
• Stine Lysaker
     
Kata, herrer 2. John Inge Stangeland
   
Kumite, gutter (14-15) 2. Oliver Bertun Langåker
   
Kata, gutter (12-13) 1. Bjørn Eivind Thorbjørnsen
2. Sondre Bøe
3. Tom-Aksel Severinsen
   
Kumite, gutter (12-13) 3. Bjørn Eivind Thorbjørnsen
   
Kata, jenter (14-15) 3. Charlotte Severinsen
   
Kata/Kumite, jenter (9-11)* Stine Lysaker
   

*) Nr. 3 i kata, og tap i andre kamp grunnet treff** med Mawashi Geri Jodan.

Vestlandscup-1 Laksevågshallen, Bergen
09.10.2005
   
Deltakere • Bjørn Eivind Thorbjørnsen
• Sondre Bøe
• Daniel Jensen
• Kjetil Kirketeig
• Patricia Berrospi,
• Stine Lysaker
     
Kata, gutter (12-13) 1. Bjørn Eivind Thorbjørnsen
3. Sondre Bøe
4. Daniel Jensen
   
Kumite, gutter (12-13) 4. Bjørn Eivind Thorbjørnsen
5. Kjetil Kirketeig
5. Daniel Jensen
   
Kata, jenter (12-13) 2. Patricia Berrospi
   
Kata/Kumite, jenter (9-11)** Stine Lysaker
   

**) Det er ikke plasserings-resultater i aldersgruppen 9-11, men Stine gjorde en bra Kata og var klart beste Kumite-utøver.
Hun var litt for mye på offensiven i og med at det i denne gruppen skal holdes avstand til motstander.

 
Opprinnelig utforming og gjennomføring; Bit Solutions